ZAUJÍMAVOSTI

 

Vlasy a lunárny kalendár

Zdroj: Krásna paní.cz

  • Chceli by ste aby Vám účes  od kaderníka vydržal čo najdlhšie? Alebo aby Vám rýchlejšie rástli vlasy po ostrihaní končekov?

Lunárny kalendár na mesiac november

Najvhodnejším obdobím na strihanie a farbenie vlasov sú dni od 9.-teho do 12.-teho novembra. Vlasy budú pevnejšie a zdravšie.
9. a 10. november je vhodný na meditácie. Telu pomôžeme k dobrej kondícii, ak pri sprchovaní  budeme striedať  teplú vodu so studenou.
11. a 12. november - vhodné dni na konzumáciu morských plodov, v ktorých sa nachádza jód.  Ten je dôležitý pre správne fungovanie štítnej žľazy.

Lunárny kalendár na mesiac december

6. a 9. december – ideálne dni na akékoľvek úpravy vlasov. Podľa tradičnej čínskej medicíny je v tomto období najviac zaťažené hrubé črevo. Preto je vhodné pitie čaju z medovky, ktorý upokojí trávenie. Naopak, povzbudiť trávenie môžeme pitím čajov  pripravených z bylín, ako sú napríklad fenikel, rasca, kôpor, škorica, zázvor.

Ako pripraviť vlasy pred zimným obdobím

Často sa  stáva, že vlasy v jesennom a  zimnom období začnú elektrizovať. Vlasy sú nabité statickou elektrinou a nie sú v nich  tzv. negatívne ióny, ktoré sú pre vlasy veľmi dôležité.

Dehydratácia vlasov môže byť spôsobená chladom z vonkajšieho prostredia, ako aj z vykurovaných priestorov. I keď sa na procese dehydratácie podieľajú viaceré faktory, vieme vlasom poskytnúť účinné prostriedky, a to v každom ročnom období.
Jednoduchou pomocou je vlasová maska, ktorú nemusíme  nanášať na vlasy vždy pri každom umývaní. Najmä pri jemných vlasoch. Dôležité je dôkladne masku vymyť a vyhnúť sa jej nenanášať na vlasovú pokožku.

Ak chcete vlasom dopriať niečo luxusnejšie, ponúkame profesionálnu službu – IONTOVÚ TERAPIU. Pri tejto terapii sa do vlasu pomocou tepla dostanú už spomínané negatívne ióny. Vlas sa tak stáva vysoko lesklý a zároveň hydratovaný. Celá terapia je okrem toho veľmi príjemná. Je aj vhodným tipom na darček vo forme darčekovej poukážky.

Veľmi dôležité sú aj kefy a hrebene, ktoré používate pri česaní vlasov. Mali by sa dôkladne a pravidelne čistiť, aby sa do vlasovej pokožky nezanášali cudzorodé látky. Je dobré z nich odstrániť vlasy a umyť ich v šampónovom kúpeli a vysušiť.

Nesmieme zabudnúť ani na spotrebiče, ktoré sa na vlasy používajú, ako napr. fény, kulmy, žehličky a pod. V našom salóne používame výhradne bionic fény a žehličky, ktoré sú založené na princípe prenosu už  spomínaných negatívnych iónoch. Dôležité je, že vlasy nevysúšajú, ale dokonale hydratujú. Vlas je tak fénom presušený asi z 80%. Vlasy sú po nich nádherne lesklé. Tieto produkty je možné u nás zakúpiť v salóne, prípadne si ich vopred telefonicky objednať.

Ako ušetriť pri umývaní vlasov

Ak ste si zakúpili kvalitný vlasový šampón hustejšej konzistencie (pri profesionálnych šampónoch je konzistencia vždy hustejšia), potom je vhodné ho aplikovať tak, že do misky s vodou cca 1,5 dcl rozmiešame 3-5 kvapiek šampónu podľa dĺžky vlasov. Vlasy, ktoré sme už vopred namočili, prelejeme rozmiešaným šampónom s vodou. Prelievame najmä vlasovú pokožku, ktorú dôkladne krúživými pohybmi očistíme.
Pokiaľ máte vlasy farbené a ešte aj dlhé, nie je nutné zvlášť špeciálne  umývať aj dĺžku vlasov, pretože stečený šampón pri umývaní dôkladne a jemne vlas očistí. Zbytočne ho tak nevysušíte.

Nie nejedná sa o žiadne nové metódy, ale práve rokmi overené pozorovania mesiaca a jeho fáz. Na základe pozorovania mesiaca bol vyvinutí lunárny kalendár. Jedným z prejavov príťažlivosti Slnka a Mesiaca je príliv a odliv. Dorastajúci Mesiac je v  období do splnu, ubúdajúci Mesiac je obdobie po splne. Pri splne je ľudský organizmus viac zaťažený, človek horšie spí aj zvieratá sú nepokojnejšie.

V období novu je dôležité prijímať viac tekutín, diéta alebo pôst je účinnejšia. Z tela sa vyplavuje viac škodlivých látok. Takže diéta alebo pôst by sa mal začínať v čase vrcholu splnu až do ubúdania Mesiaca.
Podľa lunárneho kalendára si môžete nechať ostrihať alebo zafarbiť  vlasy a z výsledkom budete určite dlhšie spokojnejší. Takýto kalendár môžu využiť nie len ženy pre svoju krásu /pri chudnutí a úprave zovňajšku/ ale aj záhradkári, lekári a liečitelia.